Siyah Elbise Hangi Renk Ayakkabı ile Giyilebilir?

 

Siyah elbise, her kadının gardırobunda yer alan temel parçalardan birisidir. Zor zamanların kurtarıcısı olan bu elbiseler, her türlü ortama uygun hale getirilebilecek şekilde kombinlenebilir. Siyah elbisenizi hangi ayakkabı rengiyle ve modeliyle birlikte tercih edeceğiniz, oluşturacağınız havayı tamamıyla değiştirebilir.

Siyah Elbisenin Altına Giyilebilecek Ayakkabı Renkleri

Farklı renk uyumları, birbirinden farklı tarzların ve kombin seçeneklerinin kapısını açmaktadır. Siyahın neredeyse her renkle uyum göstermesi, oluşturacağınız kombinlerin bu kadar büyük bir çeşitlilik göstermesini sağlayan ana unsur niteliğindedir.

Siyah

Akla ilk gelen renk seçeneklerinin başında siyah yer alır. Asil bir şıklığı yansıtan bu renk, tek renk kombin şansını doğruyor. Elbisenizle ayakkabınız arasında renk devamlılığını sağlayarak harika görünümler ortaya koyabilirsiniz.

Bordo

Çekici bir hava yaratan bordo, siyaha en güzel iltifat eden renkler arasında yer almaktadır. Koyu renk skalasında yer alan bu ton, siyahın ağır havasına hareket katmaktadır.

Gümüş

Dikkat çekici tonlar arasında yer alan gümüş, girdiğiniz her ortamda bakışları üzerinize toplamanızı sağlayabilir. Siyahla dengelendiğinde harika görünümler ortaya sermektedir.

Dore

Son yıllarda yükselişe geçmiş tonlar arasında yer alan dore, oldukça şık sonuçlar elde etmenizi sağlar. Asil bir görünüme sahip olan bu ton, siyahı güzel bir şekilde destekler.

Beyaz

Zıtlıklar, en büyük şıklıkları ortaya koymaktadır. Siyah ve beyazın uyumu, bunun en güzel örneğidir. Siyah elbiseniz ile beyaz bir ayakkabı tercih ederek dikkat çekici bir zıtlık elde edebilirsiniz.

Turkuaz, Lila, Kırmızı, Yeşil, Sarı ve Daha Niceleri

Elbisenin rengi siyah olduğunda kombinlerinizin sınırı yoktur. Canlı renk tonlarından yumuşaklara, açık tonlardan en koyu olanlara kadar istediğiniz tüm renkler ile arasında uyum yakalayabilirsiniz. Parlak renklerden birisini tercih ederek baharın dinamik yapısını kombinlerinize taşıyabilirsiniz.

Siyah Elbisenin Altına Giyilebilecek Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı modelinin seçimi, en renk kadar büyük bir değişiklik yaratabilir. Kombinlerinizi giyebileceğiniz ortamları tamamıyla değiştirebilen bu detay, siyah elbiselerinizi istediğiniz her ortama taşımanıza imkân tanıyabilir.

Topuklu Ayakkabılar

Zarif ve şık duruşları ile dikkatleri üzerlerine çeken topuklu ayakkabılar, kadınların en büyük dostudur. Giyildikleri anda vücudun tüm duruşunu değiştiren bu ayakkabılar, siyah elbiselere ekstra bir şıklık katmaktadır. Resmi ortamlarda, kutlamalarda, özel günlerde giymek için ideal bir seçenektir.

Sandalet ve Terlikler

Ayakkabı skalasının tamamıyla diğer ucunda yer alan sandalet ve terlikler, yaz aylarının vazgeçilmezleri arasındadır. Siyah elbiselerle birlikte kombinlendiklerinde sahil kenarında giyilebilen göz alıcı sonuçlar doğurur.

Sneaker Ayakkabı

Gündelik kullanım için ideal özellik gösteren bu ayakkabı, siyah elbiselerle birlikte tercih edildiğinde oldukça dengeli kombinler ortaya çıkar. Sneakerların sportif yanı elbiselerin şık havasıyla birleşir.

Ayakkabı seçimine istediğiniz gibi yön verebildiğiniz siyah elbiseler, gündelik kullanım veya abiye diye kesin bir tanımı olmayan arada modellerdir. Kombinlerinizle istediğiniz yöne çekebileceğiniz modellerde bu özgürlükten yararlanabilirsiniz. Ancak elbiseniz kesinlikle abiye bir modelse, topuklu ayakkabıların şıklığından ayrılmamanızı öneririz!


Whatsapp İletişim