Renkli Kıyafetlerin Altına Nasıl Bir Ayakkabı Seçilmelidir?

Renkli Kıyafetlerin Altına Nasıl Bir Ayakkabı Seçilmelidir?

 

Giyim parçaları ile ayakkabı arasında istenen uyumu yakalamak, harika kombinlere imza atmanın yoludur. Kadınların gardıroplarında yer alan renkli kıyafetlerinin altına hangi modelde ve renkte ayakkabı giyecekleri, en çok sordukları sorular arasında yer alır. Her renkte ve tipteki kombinin altına uygun olacak ayakkabı farklılık göstermektedir. Hem giyim parçalarınızla uyum gösteren hem de oluşturmak istediğiniz tarzı yansıtan bir kombin oluşturmak, nefes kesici sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Topuklu Ayakkabılar

Kadınların gardıroplarının temel parçası, topuklu ayakkabılarıdır. İş yaşamında popüler olarak tercih edilen bu ayakkabı modeli, resmi ve şık ortamlara da uyum sağlamaktadır. Topuklu ayakkabılar kendi içerisinde büyük bir çeşitlilik göstermektedir. İnce veya kalın topuklu ayakkabıların yanı sıra stiletto gibi oldukça spesifik görünümlere sahip olan ayakkabılar da bulunmaktadır. Peki bu ayakkabılardan hangileri renkli kıyafetlerin altına uyum gösterir?

  • - Tamamıyla siyah olan topuklu ayakkabılar, her renkten kombinin altında tercih edilebilir.
  • - Lacivert, gri ve beyaz da aynı etkiyi oluşturabilir. Ancak siyahın aksine bunları kombinlerken giyim parçalarının renk skalasına da dikkat etmek gerekir. Örneğin, renkli giyim parçaları içerisinde ağırlıklı olarak gri geçiyorsa bunun altına gri bir topuklu giymek sıkıcı bir görünüm yaratabilir. Bu kombini lacivert veya beyaz bir topukluyla tamamlayabilirsiniz.
  • - Karşıt renklerdeki topuklular, sevilerek tercih edilen kombinlerden birisidir. Giyim parçalarınızda ağırlıklı olarak tercih ettiğiniz rengin zıttı tondaki bir topukluyla oldukça şık görünümler ortaya koyabilirsiniz.

Spor Ayakkabılar

Gündelik kullanımda en yüksek seviyede konforu sunan bu ayakkabılar, isminden de anlaşılacağı gibi oldukça sportif bir görünüm ortaya koymaktadır. Günümüzde çok farklı renklerde spor ayakkabı seçenekleri sunulmaktadır.

  • - Tamamıyla beyaz sneakerlar, son birkaç yıldır yükselişe geçmiş olan seçeneklerden birisidir. Renkli kombinleri kusursuz şekilde tamamlayan beyaz sneakerlar, son moda akımlarına uygun bir görünüm elde etmenize de yardımcı olmaktadır.
  • - Krem rengi spor ayakkabılar, oldukça nötr bir ton olduğundan her kombine uyum sağlayan seçeneklerden bir diğeridir.
  • Sneakerlarla oluşturduğunuz kombinleri, sadece gündelik hayatta değil, aynı zamanda rahat bir giyim tarzına sahip iş yaşamında bile kullanabilirsiniz. Bu ayakkabılarla birlikte gelen konforu, hayatınızın her bir köşesine taşıyabilirsiniz.

Botlar ve Çizmeler

Kış aylarının vazgeçilmez ayakkabıları, botlar ve çizmelerdir. Ayakların sıcak kalmasını sağlayan bu ayakkabılar, estetik açıdan da oldukça şık sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilmektedir.

  • - Bağcıklı siyah botlar, en klasik görünümlerden birisidir. Her türden renkli kombinle harika bir uyum göstermektedir. Üstünüze alacağınız siyah bir kaban veya mont ile bu görünümünüzü tamamlayabilir, şık bir kombin elde edebilirsiniz.
  • - Diz üstünde biten çizmeler, kadınların en çekici kış parçaları arasında yer alır. Beyaz ağırlıklı giyim parçalarını siyah deri bir çizmeyle kombinleyerek zıt renklerin uyumunu yakalayabilirsiniz. 

Whatsapp İletişim