Kısa Boylu Kadınların Tercih Etmesi Gereken Ayakkabı Modelleri

Kısa Boylu Kadınların Tercih Etmesi Gereken Ayakkabı Modelleri

 

Giyim parçaları, yaratmak istediğiniz görünüm ve izlenimi oluşturmanın en kolay yollarından birisidir. Moda dünyasının ulaştığı nokta, istediğiniz tüm tarzları ve sonuçları elde etmenize imkân tanımaktadır.

Günümüzde kısa boylu kadınların, giyim parçalarını kullanarak daha uzun bir görünüm elde etmek için uygulayabilecekleri birçok yöntem bulunmaktadır. Tüm bu yöntemlerin temelinde ise ayakkabılar bulunmaktadır. Vücut ölçülerinize iltifat eden bir ayakkabı seçimi harika kombinlere imza atamanıza ve bunu yaparken istediğiniz izlenimi uyandırmanıza yardımcı olur. 

Bilekten Bağlamalı Şerit Ayakkabılardan Uzak Durun!

Kısa boylu kadınların hangi ayakkabı modellerine yönelmesi gerektiğini söylemeden önce hangi tasarımlardan kaçınmaları gerektiğini belirtelim. Son yıllarda bilekten bağlamalı ayakkabı modelleri popülerlik kazanmaktadır. Özellikle topuklu ayakkabılarda tercih edilen bu modeller, sevilerek tercih edilen trendlere uygun bir görünüm çizmenize yardımcı olabilir. Ancak kısa boylu kadınlar için her topuklu ayakkabı iyi bir seçim değildir. Bilekten bağlı modeller, ayak boyunu kesen tasarımlara sahiptir. Bu ayakkabı modellerinin ana tasarım ayrıntısı, bacak boyunun olduğundan daha kısa görünmesine neden olmaktadır. Kısa boylu kadınların kesinlikle kaçınması gereken modellerin başında, bilekten bağlamalı topuklu ayakkabılar yer almaktadır. 

Ayakkabı Rengi Seçimi

Ayakkabının modeli kadar önemli olan konulardan birisi rengidir. Renk seçimi oluşturacağınızın görünümün tamamıyla değişmesine neden olabilmektedir. Kısa boylu kadınların daha uzun bir izlenim yaratmak için tercih edebileceği renklerin başında ten rengidir. Bacak boyunun devamlılığını sağlayan bu renk tonu, olduğundan daha uzun bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Ten rengi, topuklu ayakkabılarla oldukça uyumlu bir tondur. Giyeceğiniz ortamı da göz önünde bulundurarak farklı ten rengi topuklu ayakkabıları kombinlerinize ekleyebilirsiniz.

Yumuşak renk tonları, kısa boylu kadınların tercih etmesi gereken ayakkabı renklerinin başında yer alır. Bu renklerden bazıları:

  • - Krem
  • - Bebek mavisi
  • - Açık lila
  • - Beyaz
  • - Ten rengi
  • - Bej
  • - Açık toprak tonları

Topuklu Ayakkabılar

Kısa boylu kadınların en sık tercih ettiği ayakkabı modellerinin başında topuklular yer almaktadır. Bu ayakkabılar sadece bir göz yanılması sayesinde değil, pratik olarak da kadınların boyunu daha uzun yapmaktadır. Birçok farklı giyim parçası ve tarzla kombinleyebileceğiniz topuklu ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Tasarım olarak büyük bir çeşitlilik göstermeleri, bu ayakkabıların günün her anında tercih edilmelerini sağlamaktadır.

Topuklu ayakkabılar temel olarak iki kategoriye ayrılabilir: ince ve kalın topuklular. İnce topuklular, resmi bir giyim tarzı veya şık bir ortam için ideal özellik göstermektedir. İnce bir topuklu giyerken ne kadar rahat ettiğinize bağlı olarak gündelik giyim için de tercih edilebilmektedir. Farklı uzunluktaki ince topukluları giymeye başlayarak daha uzun bir figüre sahip olabilirsiniz.

Kalın topuklu ayakkabılar ise, gündelik veya sportif bir giyim tarzı için daha uygun modellerdir. Bu modeller, giyim süreci boyunca daha yüksek bir konfor sağlamaktadır.


Whatsapp İletişim